Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Livsmedel, grossist - Falköping, Götene, Skara och Vara
Referensnummer: 2018-16
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av livsmedel - grossist till kommunerna Falköping, Götene, Skara och Vara.
Sista anbudsdag
Anbudet skall vara köparen tillhanda senast: 4.4.2018 23:59.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 15330000 Beredda eller bearbetade frukter och grönsaker, 15500000 Mejeriprodukter, 15600000 Spannmålsprodukter, stärkelse och stärkelseprodukter, 15800000 Diverse livsmedel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Anbudet skall vara köparen tillhanda senast: 4.4.20184 23:59.