Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av verksamhetssystem Vård och omsorg och IFO
Referensnummer: UH-2022-87
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.1.4.
Kort beskrivning
Forshaga kommun och Kils kommun, inbjuder Er att inkomma med ansökan om att lämna anbud i upphandling av verksamhetssystem för vård och omsorg samt Individ och familjeomsorg (IFO) avseende Forshaga kommun och Individ och familjeomsorg (IFO) förutom arbetsmarknad och ekonomiskt bistånd, avseende Kils kommun. Upphandlingen administreras av Forshaga kommun.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 25 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
25000000