Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Förbränning av avfall
Referensnummer: SBN 2023-398
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget avser förbränning av brännbart avfall, och omfattar mottagning, krossning, balning samt förbränning av brännbart avfall från hushåll, återvinningscentraler (ÅVC) samt verksamhetsavfall.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster, 90500000 Avfallstjänster, 90510000 Avfallshantering, 90513300 Avfallsförbränning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen