2. Förfarande
Förfarande
Titel: Dekantercentrifuger för slamavvattning - Simsholmens ARV
Beskrivning: Jönköpings kommun, tekniska kontoret handlar upp två nya dekantercentrifuger på Simsholmens avloppsreningsverk (ARV). Syftet är att ersätta två befintliga centrifuger. I entreprenaden ingår leverans och installation samt driftsättning.
Intern identifierare: 25/70
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 42996000 Maskiner för avloppsrening
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000