541276-2024 - Resultat
Sverige – Personaladministrativa tjänster utom arbetsförmedling och personaluthyrning – HR-Partner
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelHR-Partner
BeskrivningHR-Partner för stöttning vid verksamhetsövergång.
Intern identifierare24-03296
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79630000 Personaladministrativa tjänster utom arbetsförmedling och personaluthyrning
Ytterligare klassificering (cpv): 79414000 Konsulttjänster för personalförvaltning, 79600000 Rekryteringstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelGenerell del
BeskrivningDen förste juli 2024 sker en verksamhetsövergång till Sjöfartsverket omfattande ca. 150 medarbetare. I och med detta kommer även fler kollektivavtal implementeras och det krävs en utökning av stöd i HR-frågor. Uppdraget motsvarar en heltidsanställd i max arton (18) månader.
Huvudklassificering (cpv): 79414000 Konsulttjänster för personalförvaltning
Ytterligare klassificering (cpv): 79600000 Rekryteringstjänster
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelMervärde