541303-2018 - ÄndringSverige-Örebro: Permanenta informationsskyltar
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
System inklusive presentationsenheter (digitala skyltar & monitorer) till hållplatser, bussterminaler, resecenter och andra knutpunkter för allmänna kollektivtrafiken i Region Örebro län
Referensnummer: 18RS9041
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
31523200 Permanenta informationsskyltar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling avser anskaffning av ett nytt system inklusive presentationsenheter (digitala skyltar & monitorer) till hållplatser, bussterminaler, resecenter och andra knutpunkter för allmänna kollektivtrafiken i Region Örebro län.