2. Förfarande
Förfarande
Titel: Förvaltning, support och drift av E-arkiv
Beskrivning: KTH har ett behov av av förvaltning, support och drift av nuvarande E-arkivsystem.
Intern identifierare: V-2024-0053
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Ytterligare klassificering (cpv): 79560000 Arkivering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Huvuddel
Beskrivning: Förvaltning, support och drift av befintligt e-arkivssystem (EssArch) Drift av tjänst inklusive underhåll, övervakning och support samt rådgivning kring tjänsten.
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Generell del
Beskrivning: Förvaltning, support och drift av befintligt e-arkivssystem