See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Hantverkstjänster - Ventilationsarbeten
Beskrivning: Laholmshem AB, Kommunfastigheter i Laholm AB och Laholms kommun avser att upphandla ramavtal för successiva avrop av tjänster inom fackområde ventilationsarbeten.
Intern identifierare: LH 24/13
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71315410 Inspektion av ventilationssystem
Ytterligare klassificering (cpv): 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering, 45331200 Installation av ventilation och luftkonditionering, 45331210 Installation av ventilation
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del Ventilationsarbeten
Ytterligare klassificering (cpv): 45331200 Installation av ventilation och luftkonditionering, 45331210 Installation av ventilation, 45331220 Installation av luftkonditionering
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Ventilationsarbeten