Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av System för dentala implantat
Referensnummer: FTV/210038
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33130000 Utrustning och instrument för tandvård och underspecialiteter
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser ramavtal gällande tillhandahållande och leverans av System för dentala implantat.
Upphandlingen omfattar hela Folktandvården Skåne. Företrädesvis är det tre kliniker som utför implantatbehandlingar, dock kan ytterligare enstaka kliniker komma att avropa.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33131100 Tandkirurgiska instrument, 33132000 Tandimplantat
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen