541471-2021 - ResultatSverige-Lund: Utrustning och instrument för tandvård och underspecialiteter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ortodontimaterial
Referensnummer: FTV/210039
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33130000 Utrustning och instrument för tandvård och underspecialiteter
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser ramavtal på Ortodontimaterial enligt beskrivning i bifogad Kravspecifikation.
Upphandlingen omfattar hela Folktandvården Skåne.
Upphandlingen är indelad i följande fem (5) anbudsområden:
1. Brackets/tuber med adhesiv på basplatta
2. Brackets/tuber
3. Ortodontiska band
4. Class II Apparatur
5. Ortodontimaterial
Anbudsgivare kan lämna anbud för ett anbudsområde eller för flera anbudsområden.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33131000 Tandläkarinstrument
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen