2. Förfarande
Förfarande
Titel: Lastning, transport och behandling av mat- och restavfall samt drift av omlastningsanläggning Svenljunga kommun och Tranemo kommun
Beskrivning: Lastning, transport och behandling av mat-och restavfall samt latrin. Drift av omlastningsstation där matavfall, restavfall, returpapper och förpackningar lagras. Ingår även transport av returpapper. upphandlingen är för Svenljunga kommun och Tranemo kommun.
Intern identifierare: 24/12
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90512000 Avfallstransport
Ytterligare klassificering (cpv): 90500000 Avfallstjänster, 90510000 Avfallshantering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Omlastning, transport och behandling av mat- och .