See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Samverkansentreprenad ombyggnation Södra huset
Beskrivning: Projektet avses genomförandet av de byggnadsarbeten som ska utföras på fastigheten Gustavsborg 2, Södra huset (förkortat S-huset) i Västerås i form av ombyggnation av befintliga lokaler uppdelat i två faser. Projektet har högt satta hållbarhetsmål, där cirkularitet och återbruk kommer vara en betydande del i projektets samtliga faser.
Intern identifierare: 2024/0239
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45454000 Ombyggnadstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten, 45450000 Övriga färdigställande byggnadsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000