541561-2023 - ResultatSverige-Kalmar: Konsulttjänster för marknadsföring
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fullservicebyrå för kommunikationstjänster 2023
Referensnummer: 2022-228
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79413000 Konsulttjänster för marknadsföring
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget avser en fullservicebyrå för kommunikationstjänster. Syftet med upphandlingen är att vid behov kunna anlita en fullservicebyrå som kan hjälpa Köparen i strategiskt och operativt kommunikationsarbete.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79340000 Reklam och marknadsföring, 79341100 Reklamrådgivning, 79342000 Marknadsföring
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Syftet med upphandlingen är att vid behov kunna anlita en fullservicebyrå som kan hjälpa Köparen i
strategiskt och operativt kommunikationsarbete. Målet med upphandlingen är att ge Köparens verksamheter tillgång till både kreativ höjd och expertis
inom området marknadsföring, kommunikation och mediestrategi.