541573-2023 - PlaneringSverige-Härnösand: Sjukhussängar
Förhandsmeddelande
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI Förlossningssängar 2023
Referensnummer: 23-IU-312
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33192120 Sjukhussängar
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Västernorrland kommer inom en snar framtid att påbörja arbetet med en ny upphandling av Förlossningssängar.
Innan upphandlingsarbetet påbörjas avser vi göra en analys och genomlysning av vad marknaden har att erbjuda idag och i nära framtid.
Som ett led i detta arbete inbjuder vi er som Leverantör av dessa produkter att anmäla ert intresse och presentera era produkter/tjänster av efterfrågat sortiment.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33192100 Sjukbäddar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen