54160-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Jönköping: Återställande av tomt
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Återställningsarbeten efter VA.
Referensnummer: 17/40
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45112330 Återställande av tomt
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal för senare avrop för utförande av återställningsarbeten på gatu- park och tomtmark inom Jönköpings kommun.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45111100 Rivning, 45111300 Demonteringsarbeten, 45112360 Återställande av mark, 45236000 Markanläggning, 45262510 Stenarbeten, 45431000 Golv- och plattläggning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen