Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Finansiella rådgivningstjänster
Referensnummer: UH-2018-428
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 66000000 Finans- och försäkringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingscenter i samarbete med Norrköpings kommun via Norrköping Rådhus AB inbjuder ert företag att lämna anbud i offentlig upphandling av ramavtal gällande finansiella rådgivningstjänster. Uppdragsobjektet är koncernen Norrköping Rådhus AB. Uppdraget består av att ge rådgivning inom områdena skatt, redovisning och corporate finance samt fortbildning av Avropande myndighets personal inom dessa områden.
Anbud ska lämnas i enlighet med de villkor som framgår av förfrågningsunderlaget.
Anbudsgivning, bevakning av nuvarande inklusive kommande upphandlingar och avtal är en kostnadsfri tjänst för anbudsgivarna och andra företag via Upphandlingscenters upphandlingsverktyg www.e-avrop.com.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 66000000 Finans- och försäkringstjänster, 75000000 Offentlig förvaltning, försvar och socialförsäkringstjänster, 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen