Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Byggnadsanknuten konst
Referensnummer: 20RS4443
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 92310000 Konstnärligt och litterärt skapande samt tolkningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av byggnadsansluten kost till Region Örebro län.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 92311000 Konstverk
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Inbjudan till intresseanmälan för skissuppdrag av konst till ett nytt IT-hus i kv. Rustmästaren i Örebro
Regionservice fastigheter bjuder in yrkesverksamma konstnärer att ansöka om att delta i en skisstävling om den byggnadsanknutna konsten till en nybyggnad för IT-verksamhet i Region Örebro län.