2. Förfarande
Förfarande
Titel: Styr- och Reglerarbeten
Beskrivning: Styr- och Reglerarbeten
Intern identifierare: SB 2025/256
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur
Ytterligare klassificering (cpv): 45315100 Eltekniska installationer, 51900000 Installation av styr- och reglersystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Ramavtal avseende styr- och reglerarbeten. Två (2) anbudsområden. Upp till tre (3) anbud per anbudsområde antas med strikt rangordning. Förnyad konkurrens tillämpas inte. Notera avtalstid AFD.4. Förutbestämda priser tillämpas. Utvärdering genom mervärdesmodell.
Intern identifierare: Styr- och Reglerarbeten