541707-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Uppsala: Mötes- och konferenstjänster på hotell
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – koncessioner
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/23/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konferenstjänster
Referensnummer: KSN-2023-02243
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
55120000 Mötes- och konferenstjänster på hotell
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar Konferenstjänster och mötesrum för att täcka situationer när behoven inte kan lösas med egna lokaler. Upphandlingen har delats upp i flera anbudsområden.
Upphandlingen avser förläggning av:
- kortare möten
- halvdagskonferens
- heldagskonferens
- konferens med övernattning
i konferenslokaler av olika storlek:
- 1-15 personer
- 16-30 personer
- 31-60 personer
- 61-100 personer
- 101-300 personer
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Koncessionen är uppdelad i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
55100000 Hotelltjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen