541722-2018 - ResultatSverige-Sundsvall: Städning och renhållning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Städtjänster 2019
Referensnummer: UH-2018-414
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90900000 Städning och renhållning
II.1.4.
Kort beskrivning
Sundsvalls kommun inbjuder i enlighet med de bilagda upphandlingsdokumenten till anbudsgivning avseende Städtjänster.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Städområde A - Sundsvall Energi AB
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90900000 Städning och renhållning, 90910000 Städning, 90911000 Städning av bostäder och byggnader samt fönsterputsning, 90911200 Städning av byggnader
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Städområde B - Sundsvall Elnät AB
Del nr: 2
Städområde C - SKIFU AB
Del nr: 3