541732-2018 - ResultatSverige-Uppsala: Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal konsultkompetens projektledare/projekteringsledare
Referensnummer: UH-2018-53
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar konsultkompetensen projektledare/projekteringsledare.
Universitetet har verksamheter i Uppsala och i Visby (Gotland), uppdrag ska därför kunna utföras i samtliga av dessa orter med samma förutsättningar.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71530000 Konsulttjänster för bygg- och anläggningsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Avtalsområdet är nytt vilket inte möjliggör en beräkning av de olika kontraktens värde.