Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Revisionstjänster Upplands Väsby kommun
Referensnummer: KS/2023:380
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79210000 Redovisning och revision
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar räkenskaps - och förvaltningsrevision för granskning av Upplands Väsby kommun i enlighet med Standard för kommunal räkenskapsrevision (KISA). Uppdraget avser redovisning- och förvaltningsrevision på uppdrag av de förtroendevalda revisorerna i Upplands Väsby kommun, samt även specifika uppdrag inom kommunkoncernen. Arbetet bedrivs i god dialog/nära samarbete med kommunens tjänstemän.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 9 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79210000 Redovisning och revision, 79212000 Revision
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen