Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling ramavtal anslutningslådor
Referensnummer: 22FMV287
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 44316500 Smide
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ett (1) ramavtal:
1. Gällande tillverkning och leverans av s.k. anslutningslådor i två olika storlekar.
2. för en tidsperiod om två (2) år med möjlighet till förlängningar vid två tillfällen om upp till 12 månader vardera, alltså längst i fyra (4) år.
3. Till ett värde av 20 miljoner kronor (SEK), inklusive optioner och förlängningar, detta ska dock endast ses som en indikation utan förpliktelse från FMV:s sida.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 20 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 44112100 Skyddskonstruktion, 44316000 Järnhandelsartiklar, 44316500 Smide, 44316510 Grovsmide, 45223200 Konstruktionsarbete, 45262600 Diverse entreprenader inom särskilda fackområden, 45262670 Metallbearbetning, 45262680 Svetsning, 71321000 Tekniska konstruktionstjänster för maskintekniska och elektriska installationer i byggnader
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen