541839-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Djursholm: Leverantörstjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Webbleverantör
Referensnummer: KS 2021/0399
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72410000 Leverantörstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar webbtjänster.
Uppdraget innebär drift, teknisk förvaltning, support och vidareutveckling av kommunens interna och externa webbplatser. Uppdraget innefattar även att vara en strategisk part för rådgivning och framtagande av koncept kring och utveckling av webbtjänster, framförallt kring utveckling och förädling av användarupplevelsen. Upphandlingen omfattar även tjänster kring rörlig bild, samt analystjänster och användarundersökningar.
Inledning
Danderyds kommun (kommunen) bjuder in intresserade leverantörer till att komma in med ansökan om deltagande i upphandling av ramavtal avseende webbtjänster.
Ansökan ska vara kommunen tillhanda senast 2021-11-22 23:59
Kommunen ser fram emot er ansökan med stort intresse.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
72250000 System- och stödtjänster, 72400000 Internettjänster, 72415000 Webbvärdtjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen