541867-2022 - ÄndringSverige-Härnösand: Handledning
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Handledartjänster 2022
Referensnummer: UH-2022-032
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
80590000 Handledning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av handledartjänster
Härnösands kommun konkurrensutsätter tillsammans med kommunerna Kramfors, Sollefteå, Sundsvall, Timrå, Ånge och Örnsköldsvik sitt behov av handledning inom nio olika avtalsområden genom att annonsera en större upphandling.
Då tjänsterna som efterfrågas återfinns i LOU Bilaga 2 så använder kommunen en kortare anbudstid.
För mer information om kompetenskrav mm för varje avtalsområde se upphandlingdokumenten.
Mvh Johan Bölenius, ansvarig upphandlare.