Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Vattendragskontroll 2024-2029 – provtagning och analys
Referensnummer: UH-2023-148
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget innefattar provtagningspunkter spridda över hela Motala ströms avrinningsområde, vilket innefattar Östergötlands län och delar av Jönköpings, Örebro och Kalmar län, se kartbilagor A-H till bilagan ”Program för samordnad recipientkontroll åren 2024-2026 inom Motala Ströms Vattenvårdsförbunds verksamhetsområde”.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 12 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen