541987-2018 - ResultatSverige-Lund: Fönsterputsning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fönsterputs 2019
Referensnummer: V 2018/1096
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90911300 Fönsterputsning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av tjänsten fönsterputsning i de fastigheter där Lunds universitet bedriver verksamhet i Lund, Malmö och Helsingborg.
Omfattning
Upphandlingen omfattar tjänsten in- och utvändig fönsterputsning av rutor, samt rengöring av fönsterbågar, spröjsar och fönsterbleck, inom de fastigheter där Lunds universitet bedriver verksamhet i Lund, Malmö och Helsingborg.
Volymen för tjänsten kan inte garanteras.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen