Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Operationstjänster
Referensnummer: 22RS9075
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 85120000 Läkarvård och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Västernorrland har behov att upphandla vårdgivare för operativa åtgärder inom områdena kirurgi, urologi och öron/näsa/hals.
Upphandlingsföremål
Denna upphandling omfattar köp av Operationstjänster inom området Kirurgi, Urologi och Öron/Näsa/Hals enligt beskrivning i Kravspecifikation och Mall för upphandlingskontrakt.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 85111100 Kirurgisk sjukhusvård, 85111200 Läkarvård på sjukhus, 85121240 Öron-, näs- och halssjukvård eller hörselvård, 85121292 Urologisk vård, 85121300 Kirurgiska specialisttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen