542021-2018 - ResultatSverige-Örebro: Städning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lokalvård till anstalten Karlskoga
Referensnummer: 2018-19950
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90910000 Städning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av lokalvård till anstalten Karlskoga, Kriminalvården.
Information om upphandlingen
Beskrivning av upphandlingen
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90911000 Städning av bostäder och byggnader samt fönsterputsning, 90911200 Städning av byggnader, 90911300 Fönsterputsning
II.2.4.