Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mark och VA arbeten
Referensnummer: UH-2022-3
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45000000 Anläggningsarbete
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av Ramavtal för lagningar av VA-ledningar och markarbeten i anslutning till sådana arbeten. Omfattningen av upphandlingen redovisas i sin helhet i upphandlingsdokumenten
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 10 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45000000 Anläggningsarbete, 45220000 Väg- och vattenbyggnad samt byggnadsverk, 45240000 Anläggningsarbete för vattenprojekt
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Mark och VA-arbeten