Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Searchuppdrag
Referensnummer: 18/47
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79600000 Rekryteringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal för searchuppdrag.
Upphandlingen är uppdelad på två (2) verksamhetsställen. Anbud kan lämnas på en eller två orter/verksamhetsställen under förutsättning att samtliga krav är uppfyllda för respektive verksamhetsställe.
Tjänsten searchuppdrag omfattar följande verksamhetsställen:
— MSB i Karlstad.
— MSB i Stockholm.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79635000 Bedömningstjänster vid rekrytering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen