542135-2023 - ResultatSverige-Kristianstad: Utrustning för sterilisering, desinfektion och hygien
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Processutrustning till steriltekniska enheten (STE) vid NSM, Malmö
Referensnummer: 2022-O000583
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33191000 Utrustning för sterilisering, desinfektion och hygien
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av diskdesinfektorer, kabinettdiskdesinfektorer, central doseringsanläggning för kemikalier samt autoklaver.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33191110 Autoklaver, 39330000 Desinfektionsutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen