54216-2018 - ResultatSverige-Mora: Revision
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal revisionstjänster Orsa, 2017/40
Referensnummer: 2017/40
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79212000 Revision
II.1.4.
Kort beskrivning
Orsa kommun inbjuder leverantörer att lämna anbud på.
— sakkunniga till kommunens revisioner samt,
— sakkunniga till lekmannarevisioner för granskning av kommunens bolag.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79210000 Redovisning och revision
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen