2. Förfarande
Förfarande
Titel: Förhandsmeddelande inför kommande upphandling
Beskrivning: Avtalet omfattar: fastighetsserviceuppdrag som innebär drift, underhåll, reparationsarbeten eller tekniska servicetjänster som hanteras av Region Skånes driftsorganisation, dvs. felavhjälpning, felsökning, återställning, montering och installation samt utbyten.
Intern identifierare: 2024-FA000129
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45200000 Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten
Ytterligare klassificering (cpv): 45262600 Diverse entreprenader inom särskilda fackområden