Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mattransporter till vård- och omsorgsboenden i Skellefteå
Referensnummer: UH-2019-316
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 60100000 Vägtransporter
II.1.4.
Kort beskrivning
Mattransporter av varm mat från Restaurang Arom, som ligger i Skellefteå Lasarett, till 17 stycken vård- och omsorgsboenden i Skellefteå. Avtalet omfattar också viss hantering av kylda, frysta och torra livsmedel- detta är dock en option då behovet av dessa transporter kan upphöra.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 32 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 60100000 Vägtransporter, 60000000 Transporter (utom avfallstransport)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen