54231-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Konsulttjänster för bygg- och anläggningsarbeten – Konsulttjänster brand
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Konsulttjänster brand
Beskrivning: Upphandlingen avser ett ramavtal för brandkonsulttjänster. Uppdrag utgörs dels av projektering för längre om-, till- och nybyggnadsprojekt där brandkonsulten medverkar i en större projektgrupp, dels av kortare uppdrag som avser stöd till drift och förvaltning.
Intern identifierare: SISAB 2024/413
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71530000 Konsulttjänster för bygg- och anläggningsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Konsulttjänster brand