542373-2024 - Resultat
Sverige – Marina tjänster – Bekämpning av sjögull
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelBekämpning av sjögull
BeskrivningUpphandlingen omfattar bekämpning av den invasiva arten Sjögull vilken etablerat sig i västra Mälaren. Anbudsgivarens roll är att självständigt utföra den praktiska bekämpningen i Mälaren i enlighet med av Kommunen beställda uppdrag.
Intern identifierareUE 24.037
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 98360000 Marina tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelGenerell del (2)
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelGenerell del
BeskrivningESPD