2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal Spolbilstjänster och TV-inspektioner
Beskrivning: Ramavtalet omfattar spolbils- och slamsugningstjänster, rotskärning, samt TV-inspektion av spill, dagvattenledningar och brunnar. Ramavtalet omfattar följande anbudsområden: • Gävle • Hofors - Ockelbo • Älvkarleby • Östhammar
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 45232410 Underhållsarbeten för avlopp, 76600000 Besiktning av rörledningar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Ramavtal Spolbilstjänster och TV-inspektioner