Huvudsaklig verksamhet Flygplatsrelaterad verksamhet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling avseende rådgivningstjänst/specialistkompetens inom ekonomi
Referensnummer: Ä-2017-006435
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79200000 Redovisning, revision och skattemässiga tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen gäller tillhandahållande av rådgivningstjänst och specialistkompetens inom sex angivna kompetensområden som stöd till LFVs finans- och ekonomifunktion vid handläggning av ärenden.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71319000 Sakkunnig juridisk hjälp, 79221000 Skatterådgivning, 79410000 Företags- och organisationsrådgivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen