Avtalet omfattar leverans av funktioner och tjänster enligt upphandlingsdokument samt införande av en dalagemensam telefonilösning. Upphandlingen avser även bland annat service, support, underhåll samt utveckling under avtalsperioden. Erbjudna funktioner och tjänster skall levereras för att kunna nyttjas dygnet runt årets alla dagar.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 80 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 64200000 Telekommunikationstjänster, 64210000 Telefon- och dataöverföring, 64211000 Tjänster för offentliga telefoner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen