Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Papper och plast
Referensnummer: SF 2023/94
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33760000 Toalettpapper, näsdukar, handdukar och servetter
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser förbrukningsmaterial inom området papper och plast och omfattar engångsmaterial, mjukpapper och matformar för längre förvaring.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 19640000 Sopsäckar och soppåsar av polyeten, 33760000 Toalettpapper, näsdukar, handdukar och servetter, 39220000 Köksutrustning, hushållsartiklar och materiel för catering, 39222100 Engångsartiklar för catering, 39222110 Engånsgbestick och -tallrikar, 39222120 Engångskoppar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Del nr: 2
Del nr: 3