2. Förfarande
Förfarande
Titel: Nytt garnisonsstaket mm, Uppsala
Beskrivning: FORTV avser upphandla en totalentreprenör för att uppföra ett nytt staket runt garnisonen samt riva det gamla. I entreprenaden ingår även nybyggnation av servicevägar samt utbyggnad av elnätstationer och kanalisation.
Intern identifierare: 3996/2025
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45216000 Bygg- och anläggningsarbeten: byggnader avsedda för ordningsmakten eller brand- och räddningstjänsten samt militärbyggnader
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000