542573-2023 - ResultatSverige-Växjö: Programvaruutvecklingstjänster för tidsredovisning eller personal
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
HR-system
Referensnummer: KS 2022-00283
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72212450 Programvaruutvecklingstjänster för tidsredovisning eller personal
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ett HR-system som ska bestå av en sammansättning av olika HR-moduler som är designade för att effektivisera HR-arbetet i verksamheten.
Frågor och svar
Frågor som uppkommer ställs så snart som möjligt med hjälp av funktionen Frågor och svar i TendSign. Endast publicerade förtydliganden, kompletteringar och svar i TendSign, lämnade av UM är att se som giltiga förtydliganden av upphandlingsdokumentet. Sista dag för att ställa frågor kring ansökan är 2023-03-03.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48400000 Programvara för affärstransaktioner och personliga affärer, 48450000 Programvara för tidsredovisning eller personal
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen