542644-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör – Larmställ
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelLarmställ
BeskrivningUpphandlingen omfattar leverans av larmställ till Gästrike räddningstjänst samt Medelpads räddningstjänstförbund.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 18100000 Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:116277:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 18143000 Skyddskläder, 35113400 Skydds- och säkerhetskläder