See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Snöröjning och halkbekämpning
Beskrivning: Denna upphandling avser ramavtal för vinterväghållning (snöröjning och halkbekämpning) i Simrishamns kommun under perioden 2025/11/01 - 2029/04/15. Ramavtalet omfattar vinterväghållning för bland annat kommunens gator, gångbanor, cykelvägar, trottoarer, parkeringsplatser, skolor med flera kommunala fastigheter. Uppdraget är i denna upphandling indelad i 24 anbudsområden/entreprenadområden. Anbud kan lämnas på ett eller flera anbudsområden.
Intern identifierare: 2025/177
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90620000 Snöröjning
Ytterligare klassificering (cpv): 45233140 Vägarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Denna upphandling avser ramavtal för vinterväghållning (snöröjning och halkbekämpning) i Simrishamns kommun under perioden 2025/11/01 - 2029/04/15. Ramavtalet omfattar vinterväghållning för bland annat kommunens gator, gångbanor, cykelvägar, trottoarer, parkeringsplatser, skolor med flera kommunala fastigheter. Uppdraget är i denna upphandling indelad i 24 anbudsområden/entreprenadområden.
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Anbudsområde 1. Baskemölla, Tobisborg, Tobisvik
Intern identifierare: 2025/177-1
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Anbudsområde 2. Borrby
Intern identifierare: 2025/177-2
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Anbudsområde 3. Brantevik
Intern identifierare: 2025/177-3
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Anbudsområde 4. Gladsax, Gröstorp
Intern identifierare: 2025/177-4
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Anbudsområde 5. Gärsnäs
Intern identifierare: 2025/177-5
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: Anbudsområde 6. Hammenhög
Intern identifierare: 2025/177-6
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: Anbudsområde 7. Vitemölla, Kivik
Intern identifierare: 2025/177-7
Del (anbudsområde): LOT-0009
Titel: Anbudsområde 8. Östra Vemmerlöv, Rörum
Intern identifierare: 2025/177-8
Del (anbudsområde): LOT-0010
Titel: Anbudsområde 9. St Olof
Intern identifierare: 2025/177-9
Del (anbudsområde): LOT-0011
Titel: Anbudsområde 10. Simris
Intern identifierare: 2025/177-10
Del (anbudsområde): LOT-0012
Titel: Anbudsområde 11. Skillinge
Intern identifierare: 2025/177-11
Del (anbudsområde): LOT-0013
Titel: Anbudsområde 12. Tommarp
Intern identifierare: 2025/177-12
Del (anbudsområde): LOT-0014
Titel: Anbudsområde 13. Nyhem, Vik
Intern identifierare: 2025/177-13
Del (anbudsområde): LOT-0015
Titel: Anbudsområde 14. Vitaby
Intern identifierare: 2025/177-14
Del (anbudsområde): LOT-0016
Titel: Anbudsområde 15. Simrishamn Norra
Intern identifierare: 2025/177-15
Del (anbudsområde): LOT-0017
Titel: Anbudsområde 16. Simrishamn Södra
Intern identifierare: 2025/177-16
Del (anbudsområde): LOT-0018
Titel: Anbudsområde 18. Simrishamn trottoarer
Intern identifierare: 2025/177-18
Del (anbudsområde): LOT-0019
Titel: Anbudsområde 19. Simrishamn saltrunda
Intern identifierare: 2025/177-19
Del (anbudsområde): LOT-0020
Titel: Anbudsområde 20. GC-vägar
Intern identifierare: 2025/177-20
Del (anbudsområde): LOT-0021
Titel: Anbudsområde 21. Simrishamn Fastighet Norra
Intern identifierare: 2025/177-21
Del (anbudsområde): LOT-0022
Titel: Anbudsområde 22. Simrishamn Fastighet Södra
Intern identifierare: 2025/177-22
Del (anbudsområde): LOT-0023
Titel: Anbudsområde 23. Kivik, Vitaby, St Olof Fastighet
Intern identifierare: 2025/177-23
Del (anbudsområde): LOT-0024
Titel: Anbudsområde 24. Gärsnäs, Hammenhög Fastighet
Intern identifierare: 2025/177-24
Del (anbudsområde): LOT-0025
Titel: Anbudsområde 25. Brantevik, Skillinge, Borrby Fastighet
Intern identifierare: 2025/177-25