542691-2021 - ÄndringSverige-Luleå: Trädgårdstjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
2021 Yttre miljö Gällivare, Kalix, Kiruna, Överkalix Region Norrbotten
Referensnummer: 21/145
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
77300000 Trädgårdstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling omfattar löpande skötsel av grönytor, hårdgjorda ytor, markkompletteringar och snöröjning. Även förebyggande underhåll (till exempel kompletteringsarbeten, mindre reparationer av gräsmattor, lagning av mindre hål i beläggningar mm. kan komma i fråga). En (1) leverantör antas per delområde. Anbud ska lämnas för hela eller delar av upphandlingen enligt nedan: · Gällivare · Kalix · Kiruna · Överkalix