54271-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Ingenjörstjänster – OPTO 2.0 - Upprättande av bygghandling och framtagande av förfrågningsunderlag för utförandeentreprenad för sträckan: Öxnered - Mellerud, Skälebol - Kornsjö
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: OPTO 2.0 - Upprättande av bygghandling och framtagande av förfrågningsunderlag för utförandeentreprenad för sträckan: Öxnered - Mellerud, Skälebol - Kornsjö
Beskrivning: OPTO 2.0 - Upprättande av bygghandling och framtagande av förfrågningsunderlag för utförandeentreprenad för sträckan: Öxnered - Mellerud, Skälebol - Kornsjö.
Intern identifierare: KOM-419558
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71300000 Ingenjörstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71311300 Konsulttjänster för infrastruktur
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: OPTO 2.0 - Upprättande av bygghandling och framtagande av förfrågningsunderlag för utförandeentreprenad för sträckan: Öxnered - Mellerud, Skälebol - Kornsjö
Intern identifierare: OPTO 2.0 - Upprättande av bygghandling och framtagande av förfrågningsunderlag för utförandeentreprenad för sträckan: Öxnered - Mellerud, Skälebol - Kornsjö