See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Entreprenadmaskintjänster med förare
Beskrivning: Västerås stad inbjuder till upphandling av Entreprenadmaskintjänster med förare, i enlighet med upphandlingsdokumenten.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45500000 Uthyrning av maskiner och utrustning för bygg- och anläggningsarbete samt väg- och vattenbyggnad, med maskinskötare
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Hjulburen grävmaskin, inkl. 3D maskinstyrning
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:99437:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45520000 Uthyrning av schaktutrustning med maskinskötare
Optioner:
Beskrivning av alternativen: Förlängningsoptioner
Del (anbudsområde): LOT-0002
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:99437:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Bandburen grävmaskin inkl. 3D maskinstyrning
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:99437:Lot:3
Del (anbudsområde): LOT-0004
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:99437:Lot:4
Del (anbudsområde): LOT-0005
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:99437:Lot:5
Del (anbudsområde): LOT-0006
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:99437:Lot:6
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: Väghyvel liten, med tvärfallsautomatik för maskinstyrning via GPS alternativt totalstation
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:99437:Lot:7
Del (anbudsområde): LOT-0008
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:99437:Lot:8
Del (anbudsområde): LOT-0009
Titel: Bandburen grävmaskin
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:99437:Lot:9
Del (anbudsområde): LOT-0010
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:99437:Lot:10
Del (anbudsområde): LOT-0011
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:99437:Lot:11
Del (anbudsområde): LOT-0012
Titel: Hjulburen grävmaskin
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:99437:Lot:12
Del (anbudsområde): LOT-0013
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:99437:Lot:13
Del (anbudsområde): LOT-0014
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:99437:Lot:14
Del (anbudsområde): LOT-0015
Titel: Dumper, lastkapacitet 6-10 ton
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:99437:Lot:15
Del (anbudsområde): LOT-0016
Titel: Dumper ramstyrd, lastkapacitet 15m3
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:99437:Lot:16
Del (anbudsområde): LOT-0017
Titel: Dumper ramstyrd, lastkapacitet 20-24m3
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:99437:Lot:17
Del (anbudsområde): LOT-0018
Titel: Hjullastare inkl. skopa (planerskopa eller allroundskopa)
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:99437:Lot:18