542766-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Psykiatrisk eller psykologisk vård
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Psykiatrisk öppenvård för barn och ungdom med områdesansvar SLL1152
Referensnummer: HSN 2021-1691
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85121270 Psykiatrisk eller psykologisk vård
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar barn- och ungdomspsykiatrisk öppenvård med geografiskt områdesansvar. Målet med Upphandlingen är att tillgodose behovet av psykiatrisk vård på specialistnivå för barn- och ungdom med medelsvåra till svåra psykiatriska tillstånd där funktionsnivån i vardagen är påverkad.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 1 280 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
Högsta antal delkontrakt som kan tilldelas en anbudsgivare: 2
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Objekt 1
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Se bilaga Objektsbeskrivning Barkarby-Jakobsberg
Objekt 2
Del nr: 2
Se bilaga Objektsbeskrivning Haninge