See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Autoklav (bänkmodell)
Beskrivning: Ramavtalet omfattar inköp Autoklav bänkmodell klass B, inkluderat projektering, installation, validering, utbildning och service. Upphandlingen beräknas till köp av cirka 20 Autoklaver per år för Folktandvården Skåne AB.
Intern identifierare: 2023-FTV000085
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Förfarandets viktigaste kännetecken: Tilldelning sker baserat på utvärderingsgrunden det bästa förhållande mellan pris och kvalitet.
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
Ytterligare klassificering (cpv): 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Autoklav (bänkmodell) - Generell del